hakk
15 senelik bir geçmişi olan Kyo markası 2005 yılına kadar Vakko Mağazalarında satıldı. Daha sonra kendi bayi zinciri oluşturdu. Yaratıcısının Japon Arkadaşının isminden yola çıkarak “Benim Arkadaşım KYO” oldu.
Marka; tanınırlığını ve hafızalardaki yerini mix and match (karıştır yakıştır )gibi bir anlamla oturttu. İlk defa Türkiye de bikinilerin alt ve üst parçalarının ayrı ayrı satılması markanın farklılığı oldu.
”KYO MY FRIEND” markası gerçekten rahat, eğlenceli renkleri, modelleri ve desenleriyle özellikle gençlerin gönlünde taht kurarak bu güne kadar geldi.
Kyo my Friend markası 2014 Ocak ayı itibarıyla NHR Tekstil LTD. ŞTİ. bünyesine katılmıştır. NHR tekstil yıllar itibarı ile dünyanın en ünlü markalarına ihracat yaparken KYO markasının son 10 yıldaki tüm imalatını da yapmıştır. Bu anlamda KYO my friend markasını satın alarak markanın gerçek evine dönmesini sağlamıştır.
“KYO kadın bedenini ve kadınların giyimden beklentilerini iyi analiz etmiş bir marka. Türk kadınlarının alt beden üst beden farklarını iyi analiz ederek, kadınlara altta ve üstte farklı beden seçme seçeneği sunuyor. Bu nedenle KYO; kadınları “takım, ayrılmazlık ve bütünlük” gibi sıkıcı kalıplara sokmak yerine onlara seçme özgürlüğü veriyor. İstediği bedeni, istediği rengi, istediği deseni birbiri ile karıştırma, ürünleri tek parça olarak alabilme özgürlüğü. İşte KYO’nun en büyük farkı.
Kendi koleksiyonunu kendin yarat” sloganı ile renk model seçme özgürlüğü ile müşteri tasarımını kendi yapmaktadır. Böylece hiçbir koleksiyonda müşteriler renk ve beden sıkıntısı yaşamamakta, Bir bikininin altını 36 üstünü 40 alabilmekte, veya altını yeşil üstünü desenli alıp müşteri keyifle kendi bikinisini veya pijamasını kendisi tasarlamaktadır.
Hedefimiz; Markamızın gelişimini ve bilinirliğini öncelikle Yurt için ardından tüm Dünya’ da kendi ürün çeşitleri ile en üst noktalara çıkarmaktır.
Markamızın ağırlıklı olarak Ege ve Akdeniz bölgesine yayılmış toplamda 54 satış noktası bulunmaktadır.
Markamızın kimliğinde yaz markası algısı güçlü olmakla birlikte şehir kadının ihtiyacını hedeflemiş olduğumuz fitness , pijama ve lounge grupları da koleksiyonumuzda yer almaktadır.
Koleksiyonlarımızda yer alan Mayo ve bikini gruplarında dayanıklılığı ve desen genişliği dolayısıyla %100 ithal kumaş(İtalya ve İspanya) kullanıyoruz. Seçilen desen ve renkler firmamız tarafından kapatılıyor ve sezonda bu desen sadece Kyo’ ya ait oluyor.